Papež František a rada nad zlato - obrana proti terorismu nebyla nikdy snazší

19. 09. 2016 5:30:00
Jak uvedl papež František, terorismu se ubráníme láskou. Poskytneme uprchlíkům péči a pohodlí teplého domova (podělíme se o vlastní přítelkyně, ženy, dcery) a vychováme z nich skutečné multikulturní Evropany. Kdy přijdou kvóty?

Čím více rad z úst hlavy katolické církve papeže Františka se (skrze média) ke mně dostává, tím více pochybuji, ani ne tak o senilitě či nepochopení, ale spíše o podivných záměrech moudrého může z Vatikánu.

„Vyzývám vás k tomu, abyste uprchlíky uvítali ve svých domech a obcích, aby jejich první zkušeností v Evropě bylo teplé lidské uvítání a ne chlad při spaní na ulicích,“ uvedl papež František. Podle papeže pohostinnost pomáhá vzbuzovat lásku a je „naším nejlepším zabezpečením proti nenávistným teroristickým útokům.“ (Uvítejte uprchlíky u vás doma, je to ochrana před teroristy, míní papež; iDnes, 17. 9. 2016)

Papežova vstřícná slova jsou jistě bohulibá a humánní (jelikož nejsem zcela dementní, tak je mi jasné, že se od něj čekají gesta útěchy, porozumění, lásky a laskavosti), nicméně čekal bych trochu střízlivý pohled na danou problematiku. Ač jeho myšlenka může být, za jisté konstelace, dobrá, tak zkrátka nefunguje – podobně jako komunismus.

Vzhledem k dlouhodobě eskalující situaci v Evropě, nepřizpůsobivému počínání dřívějších i současných migrantů (z nichž většina je z neválečných oblastí), kdy o nějakém respektování evropských hodnot, kultury a zvyklostí nemůže být ani řeč, kdy napadání evropských „starousedlíků“ (často označovaných za xenofoby, radikální extremisty, islamofoby nebo nácky) invazními nájezdníky, včetně sexuálních a vražedných aktů (nám prezentovaným jako multikulturní obohacování, případně jako vyústění jejich deprese), je na denním pořádku, čekal bych od hlavy katolické církve vskutku realističtější zhodnocení situace. Mám-li být (ne)korektní, co by mu na to asi odpověděl onen podřezaný kněz z Francie.

Nicméně, myslím, že rozumím, co chce František říci, a tak se tedy přímého zástupce Boha na zemi ptám:

-což nezachraňují evropské cestovní agentury (FRONTEX, Lékaři bez hranic a jim podobní) za peníze evropských daňových poplatníků migranty pár kilometrů od libyjských hranic a nevozí je zdarma za mamonem do Evropy?

-což neposkytují daňoví poplatníci EU těmto „válečným uprchlíkům“ zdarma nocleh, jídlo, ošacení a další nezbytné potřeby?

-což neposkytují daňoví poplatníci EU „uprchlíkům“ zdarma nemístné sociální dávky?

-což neposkytují evropské státy z peněz daňových poplatníků zdarma učitele lokálních jazyků, multikulturní poradce a další integrační pitomosti?

-což nejsou často tito „uprchlíci“ chráněni policejními složkami i médii v případě páchání trestných činů?

-proč svým mladým muslimským bratrům, kterých je mezi migranty většina, nepomohou blízkovýchodní státy, které jsou jim svou kulturou a náboženstvím nesrovnatelně bližší

-proč „válečným uprchlíkům“ nepomůže spolutvůrce většiny těchto konfliktů (náš Velký bratr ze zámoří)?

I tohle všechno od obyvatel EU (převážně křesťanů a ateistů) je málo?

Ale chápu, nesmírně vděčným „válečným uprchlíkům“ to nestačí, a proto si na nás Evropanech jen z deprese vybíjejí vztek (anebo se případně občas jedou odreagovat zpátky domů, do válečných oblastí, na dovolenou).

A my, občané jednotlivých evropských států, abychom nepodněcovali jejich přirozenou náturu (a chránili se před teroristickými útoky), je vyléčíme láskou. Vezmeme každý jednoho domů, poskytneme mu veškerou péči a pohodlí, podělíme se o vlastní přítelkyni, ženu nebo dceru, a vychováme z nich skutečné multikulturní Evropany. Co na tom, že vůbec netuší, která bije, jelikož jsou ze zcela jiného těsta. Už jenom čekám, kdy na to politrukové z EU zavedou kvóty!

Tak nějak si říkám, proč touto nenásilnou, bohulibou strategií nevyřešili všechny sváry již naši předkové, ať už s Osmany, nebo třeba s německými nacisty za 3. říše. Stačilo přeci vzít jednoho, dva domů; a násilí, nesnášenlivost, války i terorismus by byly ta tam! Jak prosté.

Zpět k papeži Františkovi, jihoamerickému jezuitovi, který možná o Evropě (snad kromě Vatikánu) slyšel poprvé po svém vítězném konkláve. Doporučil bych mu, i vzhledem k tomu, že má pro sebe celý stát (nezávidím mu ho), aby pár takových umírněných migrantů ubytoval v bazilice sv. Petra, a potom si řekneme... Rád bych věřil, že jeho pohled na migrační invazi je jen pohledem muže, který nerozumí evropské historii a kultuře a jehož všeobjímající láska ho zaslepuje před rozumným vhledem do současné situace.

Rád bych věřil, ale něco mi říká, podobně jako u řady evropských a světových státníků, médií, ziskových i neziskových organizací, vzhledem k jejich v zásadě jednolitému multikulturnímu názoru, že tady nejde o naivitu nebo hloupost, tady jde o cílenou migrační invazi spojenou s agendou globalismu, alespoň dle mého.

Autor: Tomáš Vyoral | pondělí 19.9.2016 5:30 | karma článku: 42.03 | přečteno: 1891x

Další články blogera

Tomáš Vyoral

Všichni jsme blázni. Záleží jen do jaké výšky a kterým směrem

Zamysli se. Jaká je tvá obsese, bláznovství, úchylka, šílenost, tajná radost, bezbřehá úzkost, kterou skrýváš v koutku úst, ve spánku pod víčkem levého oka, v bludišti mozkových závitů nebo pod močovým měchýřem?

11.12.2018 v 12:19 | Karma článku: 25.07 | Přečteno: 721 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Opravdová láska je, anebo není. Nic mezi. Uprostřed jen tma a ticho

Skutečnou lásku nevysvětlíš rozumem. Nerozebereš ji jako větnou stavbu, matematický výrok nebo částici hmoty. Není o argumentech. Je o citu. Můj pohled.

9.12.2018 v 10:11 | Karma článku: 28.83 | Přečteno: 599 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Policie ČR píše, že LZPS zaručuje svobodu projevu, ne svobodu po projevu. Jako kdysi, ne?

„LZPS zaručuje svobodu projevu – ne svobodu po projevu!“ napsala Policie ČR pod jedním svým příspěvkem na Facebooku. Tak to bylo i za minulého režimu, ne? Obdobná slova údajně řekl také Idi Amin. Ano, onen ugandský diktátor.

4.12.2018 v 12:27 | Karma článku: 39.56 | Přečteno: 1841 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Hroby v každém z nás

Poslušně hlásím návrat. Mnohým jsem, předpokládám, nechyběl, někomu třeba ano. Psaním jsem natolik vytížen, že nemám teď moc energii kritikovat zde. Nicméně alespoň trochu "umění". Text písně, na kterou dole posílám i odkaz.

19.10.2018 v 10:46 | Karma článku: 30.11 | Přečteno: 1119 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Turner

Komedie made in Barrandov

Máme málo politiků, kteří ovládají média, proto je třeba podporovat mediální magnáty, kteří chtějí vstoupit do politiky. Časem se dobereme stavu, kdy veškerá media budou v rukou politiků, kteří nám budou takto zvěstovat pravdu.

17.1.2019 v 11:21 | Karma článku: 14.34 | Přečteno: 255 | Diskuse

Ladislav Větvička

Co je na tym divneho, že statni bezpečnostni služba bude vyučovat dějiny?

Kura, čeho sem se to dočkal? Kdyby mi kdosik v řijnu 89 řeknul: "Tu maš kličky a jdi na naměsti Lidovych milici zvonit", asi bych na něho čuměl jak puk. Asi bych se zeptal: "Proč? Co tym změnim?"

17.1.2019 v 11:11 | Karma článku: 32.09 | Přečteno: 579 | Diskuse

Veronika Klapalová

První výlet v letošním roce se seniory s překvapením

I přes opravdu zimní počasí a chumelení se vydali senioři z Opočenska na první letošní výlet. Cílem byla výstava betlémů na zámku v Kvasinách.

17.1.2019 v 11:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 88 | Diskuse

Tomáš Flaška

Jaký je rozdíl mezi teroristou a komunistou?

Stačí si vzít dva příklady. Klasický terorista někdy v osmdesátých létech pronikl do banky, vzal si tam rukojmí a hrozil že je zabije, pokud nebudou z vězení propuštěni jeho druhové (vláda neprohlásí to a to, noviny napíší to...).

17.1.2019 v 10:40 | Karma článku: 13.81 | Přečteno: 382 | Diskuse

Oto Kaděrka

... politika je ŠPÍNA ... tamtěch...

Tak mne dnes radio sdělilo, že mediální guru z Barandova Jaroslav Soukup bude chtít ovládnout politickou scénu prostřednictvím své politické strany List Jaroslava Soukupa.

17.1.2019 v 9:53 | Karma článku: 11.63 | Přečteno: 242 | Diskuse
Počet článků 191 Celková karma 31.15 Průměrná čtenost 5458

Nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí...
Rovněž k nachytání na:
Twitteru @TomVyoral
a na webu Primy

Najdete na iDNES.cz