Přijela k nám dalajLama, všichni mávat fáborkama

19. 10. 2016 12:31:00
Tak k nám opět po čase zavítal duchovní vůdce „Jeho svatost“ dalajlama. Vizáž babičky, sluníčková slova, názory marxisty kříženého s multikulti globalistou a finanční podpora kdoví odkud. A jako bonus trochu humoru a filosofie.

Asi mě odsoudíte za drzost a nedostatek pokory, ale vše zdůvodňuji níže. Na začátek musím zmínit spokojenost s tím, že zatím nemáme od EU nařízeny povinné limity pro počet lidí, kteří mají mávat tibetskými vlaječkami a klanět se návštěvě Jeho svatosti, ani povinnost dát si tibetskou nálepku na auto nebo na čelo.

Nevím, ale tak nějak se mi ten dalajlama moc nezdá. Vzhledem k propagandě čišící ze všech stran a ovládání nás (mas) to taky může být všechno trochu jinak, že? Jen pro zamyšlení: z čeho a z čího ten mírumilovný dědeček celý život žije v exilu? A nemá ten někdo nějaké zájmy?

K mým slovům o „vizáži babičky“. Když se podíváte na fotografie, tak podoba a láskyplná slova jsou dosti blízká. Navíc, když si „Jeho svatost“, coby morální autorita, může dělat srandu z vizáže jiného člověka – „překvapivě“ z Trumpa (iDnes, 23. 9. 2016), tak snad ode mě, jako od ne zrovna morální autority, šťouchanec snese.

Abych se ale vrátil k dalajlamovým myšlenkám a názorům řečeným během návštěvy ČR. Některé postřehy a střípky.

Dalajlamův marxistický pohled (stačí mrknout na Google)

Budu se opakovat, ale jak říká můj kolega: „Kdo ve dvaceti není levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá mozek“. Nic osobního vůči dalajlamovi, ale zkrátka, asi tak.

Dalajlama o migrantech

„Je to báječné, je třeba je přijmout a zabránit humanitární katastrofě, zachránit jim životy, uvedl dnes. Západní vlády by ale zejména dětem měly umožnit vzdělání, včetně výuky evropských jazyků, aby až se vrátí do svých vlastí, mohly pomoci je znovu vybudovat.“ (ceskenoviny, 17. 10. 2016)

Zdá se, že "Jeho svatost“ má poněkud jiné informace, než většina planety. Nejsem si jist množstvím migrantů, kteří se vrátí do svých vlastí je „znovu vybudovat“. A když už zmínil děti, bylo chybou, že neuvedl některý, dozajista pravdivý, „Hluboký dětský příběh“, o kterém jsem se zmiňoval nedávno.

O globalismu a EU

„Mám sen o tom, že podobně jako Evropská unie bude moci jednou vzniknout Africká unie, Latinskoamerická unie, Asijská unie a pak unie všech sedmi miliard lidí.“ (Lidovky, 17. 10. 2016)

Dalajláma si může podat ruku s Frantou z Vatikánu (a s veškerým globalistickým establishmentem). Jejich (dle mě, na oko) bohulibý pohled je vskutku chvályhodný. Nicméně, realita, která tyto dvě "morální autority" spojuje, je taková, že ani jeden z nich není svými kořeny ani vazbami nikterak blízký Evropě (a nemyslím EU, k té možná nějakými zdroji vázání jsou), a tudíž si nejsem jistý, nakolik to s Evropou mohou myslet dobře.

O kultu zvaném Havel

„Nyní máme my odpovědnost udržovat a předávat jeho hluboké hodnoty, jsem o tom přesvědčen a také o tom, že Češi svého někdejšího lídra stále milují... Nikoli jen jeho jméno, ale jeho idea, jeho koncept musí dál žít.“ (Lidovky, 17. 10. 2016)

Chápu, že se jednalo o akci spojenou s VH, nicméně v zástupu laviček, zvonů, letišť, náměstí, bust (a nevím čeho dalšího) je třeba tento kult Čechům zkrátka vštěpovat a vštěpovat (o kultu Havel jsem se rozepisoval zde). Ale neříkám, že jsem proti všem Havlovým myšlenkám a činům.

To, že se u dalajlamy v rámci jeho návštěvy ochomítaly osoby typu Halíka, Bursíka, Pánka, Dusilové asi ani nemusím uvádět. Snad chyběl jen kníže, Andrew a Adriana a byli by komplet.

Za zmínku pak ještě stojí dalajlamova setkání, kontakty nebo známosti s poněkud „kontroverzními“ osobnostmi, jako jsou německý válečný zločinec Dr. Bruno Berger, horolezec a člen NSDAP a SS Heinrich Harrer nebo Asahar Šókó, vůdce chiliastické sekty Óm šinkrijó, který čeká na popravu za útoky sarinem v tokijském metru. Nejsme zodpovědní za lidi, s nimiž se setkáme, ale u duchovního vůdce a morální autority to v takové míře, s prominutím, trochu "smrdí“.

Závěrem jen, východní náboženství mi jsou od mala ze všech nejbližší (pocitově; i když obecný přehled mám, tak hlubší znalostí světových náboženství nedisponuji), Tibet byl pro mě posvátnou zemí a na vysoké škole jsem si koupil dalajlámovu knihu plnou jistě krásných myšlenek (musím si ji taky někdy přečíst). Rovněž jsem byl pro svobodu Tibetu, proti jakémukoliv útlaku jsem stále. Ale znamená svoboda Tibetu svobodu Tibeťanů? Vzhledem k dostupným informacím si nejsem tolik jistý. Tibet za lámů, zdá se, nebyl tak úplně svobodný, eufemisticky řečeno.

Konečně, kdo ví, jak je to ve skutečnosti s Jeho svatostí dalajlamou? Jedná se skutečně o pravdivý příběh boje za svobodu a lidská práva?

Autor: Tomáš Vyoral | středa 19.10.2016 12:31 | karma článku: 48.26 | přečteno: 17142x

Další články blogera

Tomáš Vyoral

První vlaštovka sice jaro nedělá, ale peklo dokáže zrobit slušné. Aneb žádní tady nejsou!

Tak jsme se dočkali. Slovy uvědomělých klasiků už i my jsme "obohaceni". Minulý týden si "válkou zkroušený a deprimovaný syrský sirotek," kterému byl odmítnut azyl, podle všeho vyšlápl na šestnáctiletou dívku. Patříme na Západ!

23.6.2019 v 13:43 | Karma článku: 42.73 | Přečteno: 1798 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Zábavná talkshow Pravda & láska. Žantovský či Kazma. Uvádí Smetana. Bude i kurz selfies?

Zaregistroval jsem všeříkající událost "Pravda & láska". Kazma, Žantovský, Boková, moderuje Emma Smetana. A možná přijde i "kouzelník" Halík? Bude vyvoláván duch "otce zakladatele"? Uspořádá Emma pro zájemce kurz selfies?

6.5.2019 v 10:11 | Karma článku: 35.10 | Přečteno: 1067 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Novináři Etzlerovi se hroutí svět. Nejdřív CNN a Prima, teď Jágr v Číně. Praskne žilka?

Tomáši Etzlerovi, který je už od oznámení v šoku ze spolupráce CNN a Primy, se postupně rozpadá celý svět... Nejprve CNN Prima News a teď ho zklamal jeho velký idol Jágr, který si dovolil šířit jméno ČR a propagovat hokej v Číně.

1.5.2019 v 11:12 | Karma článku: 48.28 | Přečteno: 15745 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Papež a 16letá záškolačka. Zástupce boha se setkal s bůžkem klimatických aktivistů

Velký třesk 2.0. Švédská mediálně-politická hvězda - 16letá aktivistka bouřící proti globálnímu oteplování se potkala s papežem Františkem. Ten jí řekl, ať "pokračuje" (v žádoucí politické agendě). Co je zdrojem dívčiny autority?

21.4.2019 v 13:11 | Karma článku: 44.74 | Přečteno: 3358 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Filip Vracovský

Muž, který si toho nabral příliš mnoho

ale jako správný křesťan a vlastenec nemohl jinak.Odměnou, jak už to v dějinách bývá, mu bylo pošpinění jeho jména a cti na dlouhé desítky let.

26.6.2019 v 8:06 | Karma článku: 20.01 | Přečteno: 471 | Diskuse

Tomáš Tatíček

Trochu o počasí, zdraví a rachotě. I o dobru a zlu

Jak je normální dělat práci, která člověka baví, a to tak, aby mu prospívala snad ve všech ohledech. Jak přežít tropy. A něco od Buddhy a Lao-c'eho.

26.6.2019 v 7:14 | Karma článku: 3.50 | Přečteno: 87 | Diskuse

Jakub Kouřil

Lidé berou antidepresiva

a drogy, přestože jsou hmotně zajištěni. Chybí jim okno spirituality, ze kterého by protékala blaženost. Člověk svým mozkem chápe, že musí zaniknout, zemřít, že se i slunce jednoho dne vypaří.

25.6.2019 v 20:48 | Karma článku: 7.39 | Přečteno: 294 | Diskuse

Jirka Severa

Kterak Google míní zničit Trumpa hledačem co vyčuchá pravdu a lásku

Ano, ano, opravdu to tak je ! Organizace 'Project Veritas' nafilmovala pokradmo vedoucí odboru 'Zodpovědné inovace' společnosti Google Jen Gennaiovou, a ta zcela bezostyšně prozradila v restauraci kde jí natočili, že od roku 2016

25.6.2019 v 19:15 | Karma článku: 25.04 | Přečteno: 460 | Diskuse

Pavel Strunz

Opozice, požaduj zrušení paragrafu o přimíchávání biopaliv.

Obří demonstrace proti Babišovi a Agrofertu vyšuměla do ztracena. Andrej Babiš má hroší kůži a sám od sebe jistě neodstoupí. Ví, že přestřelené požadavky demonstrantů z něj pro podstatnou část občanů dělají mučedníka.

25.6.2019 v 18:52 | Karma článku: 20.97 | Přečteno: 369 | Diskuse
Počet článků 210 Celková karma 44.84 Průměrná čtenost 5281

Nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí...
Rovněž k nachytání na:
Twitteru @TomVyoral
a na webu Primy

Najdete na iDNES.cz