Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 5. prosince 2021 Jitka

Přijela k nám dalajLama, všichni mávat fáborkama

19. 10. 2016 12:31:00
Tak k nám opět po čase zavítal duchovní vůdce „Jeho svatost“ dalajlama. Vizáž babičky, sluníčková slova, názory marxisty kříženého s multikulti globalistou a finanční podpora kdoví odkud. A jako bonus trochu humoru a filosofie.

Asi mě odsoudíte za drzost a nedostatek pokory, ale vše zdůvodňuji níže. Na začátek musím zmínit spokojenost s tím, že zatím nemáme od EU nařízeny povinné limity pro počet lidí, kteří mají mávat tibetskými vlaječkami a klanět se návštěvě Jeho svatosti, ani povinnost dát si tibetskou nálepku na auto nebo na čelo.

Nevím, ale tak nějak se mi ten dalajlama moc nezdá. Vzhledem k propagandě čišící ze všech stran a ovládání nás (mas) to taky může být všechno trochu jinak, že? Jen pro zamyšlení: z čeho a z čího ten mírumilovný dědeček celý život žije v exilu? A nemá ten někdo nějaké zájmy?

K mým slovům o „vizáži babičky“. Když se podíváte na fotografie, tak podoba a láskyplná slova jsou dosti blízká. Navíc, když si „Jeho svatost“, coby morální autorita, může dělat srandu z vizáže jiného člověka – „překvapivě“ z Trumpa (iDnes, 23. 9. 2016), tak snad ode mě, jako od ne zrovna morální autority, šťouchanec snese.

Abych se ale vrátil k dalajlamovým myšlenkám a názorům řečeným během návštěvy ČR. Některé postřehy a střípky.

Dalajlamův marxistický pohled (stačí mrknout na Google)

Budu se opakovat, ale jak říká můj kolega: „Kdo ve dvaceti není levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá mozek“. Nic osobního vůči dalajlamovi, ale zkrátka, asi tak.

Dalajlama o migrantech

„Je to báječné, je třeba je přijmout a zabránit humanitární katastrofě, zachránit jim životy, uvedl dnes. Západní vlády by ale zejména dětem měly umožnit vzdělání, včetně výuky evropských jazyků, aby až se vrátí do svých vlastí, mohly pomoci je znovu vybudovat.“ (ceskenoviny, 17. 10. 2016)

Zdá se, že "Jeho svatost“ má poněkud jiné informace, než většina planety. Nejsem si jist množstvím migrantů, kteří se vrátí do svých vlastí je „znovu vybudovat“. A když už zmínil děti, bylo chybou, že neuvedl některý, dozajista pravdivý, „Hluboký dětský příběh“, o kterém jsem se zmiňoval nedávno.

O globalismu a EU

„Mám sen o tom, že podobně jako Evropská unie bude moci jednou vzniknout Africká unie, Latinskoamerická unie, Asijská unie a pak unie všech sedmi miliard lidí.“ (Lidovky, 17. 10. 2016)

Dalajláma si může podat ruku s Frantou z Vatikánu (a s veškerým globalistickým establishmentem). Jejich (dle mě, na oko) bohulibý pohled je vskutku chvályhodný. Nicméně, realita, která tyto dvě "morální autority" spojuje, je taková, že ani jeden z nich není svými kořeny ani vazbami nikterak blízký Evropě (a nemyslím EU, k té možná nějakými zdroji vázání jsou), a tudíž si nejsem jistý, nakolik to s Evropou mohou myslet dobře.

O kultu zvaném Havel

„Nyní máme my odpovědnost udržovat a předávat jeho hluboké hodnoty, jsem o tom přesvědčen a také o tom, že Češi svého někdejšího lídra stále milují... Nikoli jen jeho jméno, ale jeho idea, jeho koncept musí dál žít.“ (Lidovky, 17. 10. 2016)

Chápu, že se jednalo o akci spojenou s VH, nicméně v zástupu laviček, zvonů, letišť, náměstí, bust (a nevím čeho dalšího) je třeba tento kult Čechům zkrátka vštěpovat a vštěpovat (o kultu Havel jsem se rozepisoval zde). Ale neříkám, že jsem proti všem Havlovým myšlenkám a činům.

To, že se u dalajlamy v rámci jeho návštěvy ochomítaly osoby typu Halíka, Bursíka, Pánka, Dusilové asi ani nemusím uvádět. Snad chyběl jen kníže, Andrew a Adriana a byli by komplet.

Za zmínku pak ještě stojí dalajlamova setkání, kontakty nebo známosti s poněkud „kontroverzními“ osobnostmi, jako jsou německý válečný zločinec Dr. Bruno Berger, horolezec a člen NSDAP a SS Heinrich Harrer nebo Asahar Šókó, vůdce chiliastické sekty Óm šinkrijó, který čeká na popravu za útoky sarinem v tokijském metru. Nejsme zodpovědní za lidi, s nimiž se setkáme, ale u duchovního vůdce a morální autority to v takové míře, s prominutím, trochu "smrdí“.

Závěrem jen, východní náboženství mi jsou od mala ze všech nejbližší (pocitově; i když obecný přehled mám, tak hlubší znalostí světových náboženství nedisponuji), Tibet byl pro mě posvátnou zemí a na vysoké škole jsem si koupil dalajlámovu knihu plnou jistě krásných myšlenek (musím si ji taky někdy přečíst). Rovněž jsem byl pro svobodu Tibetu, proti jakémukoliv útlaku jsem stále. Ale znamená svoboda Tibetu svobodu Tibeťanů? Vzhledem k dostupným informacím si nejsem tolik jistý. Tibet za lámů, zdá se, nebyl tak úplně svobodný, eufemisticky řečeno.

Konečně, kdo ví, jak je to ve skutečnosti s Jeho svatostí dalajlamou? Jedná se skutečně o pravdivý příběh boje za svobodu a lidská práva?

Autor: Tomáš Vyoral | středa 19.10.2016 12:31 | karma článku: 48.26 | přečteno: 17163x

Další články blogera

Tomáš Vyoral

Bavorský model už jsme měli v roce 1939. A skončilo to koncentráky a miliony mrtvých

Bezprecedentní státní segregace a zvůle v rámci hry na covid vůči nepodvoleným (neočkovaným) jakkoliv třeba jinak zdravým občanům nabírá na obrátkách. Oznámení politruků o "bavorském" modelu přišlo symbolicky 17. listopadu.

23.11.2021 v 10:11 | Karma článku: 28.97 | Přečteno: 559 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Vládní vakcinační propaganda „brutálními“ fotkami. Bude letáková kampaň a potisky triček?

Vláda za peníze občanů začne s novým "politickým školením mužstva" a vyvine další nátlak na očkování proti PR covidu. Skrze propagandistické HLP - hluboké lidské příběhy, respektive HLO - hluboké lidské obrázky.

7.11.2021 v 12:24 | Karma článku: 36.05 | Přečteno: 1034 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Svrabčinová: Ti, co se neočkovali. Žádný z nás nebere takový platy, prostě, jako berou oni

V pravidelné relaci „Covidu čest aneb Soudružka Svrabčinová pomáhá a chrání“ zazněly nezvratné důkazy o pokřivených charakterech a nekřesťanských penězích, které vydělávají neočkovaní popírači. Poznáte je i ucítíte od pohledu.

5.11.2021 v 12:51 | Karma článku: 33.99 | Přečteno: 1402 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Neohygienička Svrabčinová: Na pisoár jen s antigenem, na mísu s PCR! A to i doma!

Pravidelná relace „Covidu čest aneb Soudružka Svrabčinová pomáhá a chrání“ přinesla několik novinek v represáliích HRY NA COVID, které budou aplikovány na nepodvolené (neočkované). Vše za potlesku bytostí známých jako novináři.

4.11.2021 v 15:50 | Karma článku: 38.43 | Přečteno: 1453 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Hana Rebeka Šiander

Kdy se z České republiky stal národ brouků Pytlíků?

Poslední roky se dere v naší zemi ke slovu povrchnost. Nemusíš studovat a něco umět, stačí, když si myslíš a říkáš, že všechno znáš a umíš! Kde se to vzalo? Stal se z nás, Čechů, národ brouků Pytlíků?

5.12.2021 v 17:13 | Karma článku: 18.62 | Přečteno: 793 | Diskuse

Vilém Ravek

Kvůli českému pravopisu nakonec přijdeme o evropské dotace.

Co by nám evropská komisařka pro rovnost Dalliová nejvíce omlátila o hlavu po zjištění, že v českém pravopise panuje absolutní nadvláda mužského rodu životného?

5.12.2021 v 17:04 | Karma článku: 19.93 | Přečteno: 310 | Diskuse

Tomáš Flaška

U nás se atentáty na politiky dělají hezky česky švejkovsky

Místo kulek létají vajíčka. Ale našim politikům se po kulkách evidentně stýská. A teď to vypadalo, že už se bohužel toto stane i u nás. Naštěstí bylo vše úplně jinak.

5.12.2021 v 16:56 | Karma článku: 15.61 | Přečteno: 284 | Diskuse

Eva Ikonomidu

Padesátá už bude fakt Tečka aneb největší hoaxy Svědků Covidových

Podle šéfa Pfizeru bude třeba nová dávka vakcíny každý rok. Očkování proti Covidu je tedy zřejmě na doživotí neboli do konce života, jak se praví v jedné známé české pohádce.

5.12.2021 v 14:12 | Karma článku: 18.91 | Přečteno: 363 | Diskuse

Jiří Turner

Českem se údajně šíří antisemitismus

Prý jsou na vině i sociální sítě. Osobně se však domnívám, že svůj podíl viny na takových společenských náladách mají sami Židé, židovské organizace a do společnosti nešťastně implantovaná „izraelománie“ či jistá forma „sionismu“.

5.12.2021 v 13:42 | Karma článku: 14.99 | Přečteno: 444 | Diskuse
Počet článků 275 Celková karma 36.93 Průměrná čtenost 4733

Nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí... Rovněž k nachytání na: Twitteru @TomVyoral
 

Najdete na iDNES.cz