Úterý 21. ledna 2020, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 21. ledna 2020 Běla

Už chci mít klid, říká Bartoška ve svých "Týdnech občanského neklidu". Ale Dyk jo!

8. 11. 2016 11:15:00
Umělci povstali, aby nám zachránili demokracii. V čele s J. Bartoškou a V. Dykem nás ponoukají k "Týdnům občanského neklidu", shromážděním na náměstích, stávkám. Všimli si Číny a Ruska - WOW. A co diktát z EU? Radši si dál hrajte

Tak se nám, zaplať pánbůh, konečně probudili umělci, aby za nás (a s námi) bránili demokracii. V čele s panem Bartoškou a "nasraným" Dykem (viz Reflex) nás ponoukají k "Týdnům občanského neklidu", stávkám a shromážděním na náměstích. Dokonalá dvojice: postarší uznávaný herecký bard (pro ty středních a starších ročníků) a mladý talentovaný model - herec a zpěvák (pro mladší generaci). Kdybych byl šťoura, poukážu na genderovou nevyváženost, ale nechci být přísný.

"Já už chci mít klid, nezlobte se," odmítl Jiří Bartoška mou žádost o rozhovor. necelý týden poté, co vyhlásil týdny "Občanského neklidu". To bylo rychlý :), píše na svém FB profilu Jiří Kubík, šéfredaktor zpravodajství Seznam.cz (4. 11. 2016).

To vskutku rychlé bylo a něco to možná vypovídá. Vy mějte týdny neklidu, ale mě už dejte klid!

"Naše svobody jsou už delší dobou ohrožovány politickou mocí," začíná jejich, ve většině médií, deklarovaná výzva a mnou otřásá naděje! Konečně! Všimli si narůstající totality a diktátu EU, nucených migračních kvót, zákazů rumu, žárovek, pomazánkového másla, "vysokovýkonných" vysavačů, socialistických dotačních machinací a neefektivního přerozdělování, překrmených bruselských papalášů s globalistickou agendou a snahou rozmělnění národních států a kultur...

"Nejvyšší ústavní činitelé v dopise čtyř slibují oddanost Čínské republice.Čínská vláda povýšeně reaguje, že po slovech musí následovat činy. Tato hanba nás vrací do minulosti. K obratu republiky na Východ nemá vedení státu mandát," pokračuje prohlášení.

OK. Aha, tak nejde o EU. Oddanost Číně, navzdory ekonomickému potenciálu, mi také připadá přes čáru, tak koukám na prohlášení nahrad.cz a vidím tam dva krátké odstavce stvrzující strategické partnerství a respekt ke svrchovanosti a územní celistvosti Číny na základě strategického partnerství (navíc pouze z důvodu nemístného OFICIÁLNÍHO setkání ministra Hermana s nedotknutelným dalajLamou - psal jsem zde). To ve mě úplně oddanost neevokuje, ale budiž.

Respektuji váš názor, ale pánové, výzva, petice a srdceryvná prohlášení na kameru? Kvůli dvěma odstavcům (nedostatečné kritice Ruska z úst prezidenta a snad neudělení metálu neznámému kanadskému hrdinovi Bradymu - psal jsem zde, budiž mu chvála na výsostech) tady máme skoro ponoukání k povstání za "demokracii"? Proti obratu k východu. Jak říkal můj děda: "Ale běžte."

Mé šedé buňky mozkové mi říkají, že je vždy důležitá rovnováha, avšak z politické scény, mediálního, invazivně-neziskového a (rádoby) uměleckého prostoru nemám obavu, že bychom se nějak zásadně odkláněli na východ.... EU diktát a divadelní/kinematografické dotace z našich daní už tak nesmrdí, což, páni umělci?

"Organizujme ve všech místech občanská shromáždění na podporu demokracie. Seznamujme občany s tímto prohlášením. Otevřme vysoké školy, divadla, galerie a další kulturní zařízení občanským diskuzím. Podepsané výzvy a svá stanoviska zasílejme petičnímu výboru na obranu demokracie, kopie vládě, sněmovně, senátu, politickým stranám a prezidentovi. Když to bude nutné, stávkujme. Sedmnáctého listopadu se opět sejděme na náměstích a zvažme další kroky, nutné na ochranu demokracie. Zvonit klíči a podepisovat petice nestačí! My do Ruska a Číny nepatříme! Chtěli jsme zpět do Evropy, ne do Hulvátova. Povznesme se nad všední politické rozepře a chraňme společně hodnotu mnohem vyšší, demokratický charakter státu.

Tak mi připadá, že by se sokolníci rádi donekonečna mazlili s tzv. Sametovou revolucí. Máme stávkovat? Máme jít opět 17. listopadu na ta náměstí (jako oni na to jedno - Staroměstské - které, jak se chlubil pan Horáček (o něm a jeho "zemi úsměvů" jsem psal zde), zhasli? A co pak, dívat se na vaše "umění", z něhož mám husí kůži takřka pokaždé, když zahlídnu prakticky jakýkoliv novodobý český film, seriál nebo televizní estrádu? Pánové, kéž bych vaše (rádoby) umění nemusel sponzorovat (ač dle mě pan Bartoška a Dyk patří ještě k té kvalitnější sortě - co se herectví týče) a vydělávali byste si na sebe sami na základě návštěvnosti.

Trošku pány a jejich parťáky podezřívám, že se ve své výzvě opřeli o T. G. Masaryka a vyhnuli se raději svému obdivovanému V. Havlovi (Tady je Krakonošo.., tedy Havlovo, psal jsem zde), kterého již velká část obyvatel začíná být "nasosána". Pouze má konspirace.

"Vážení spoluobčané, nemlčme a braňme se," končí výzva.

Dyk jo! Asi budeme muset pánové, ale navzdory vám!

Autor: Tomáš Vyoral | úterý 8.11.2016 11:15 | karma článku: 46.22 | přečteno: 4519x

Další články blogera

Tomáš Vyoral

Panoptikum na sjezdu ODS. Blbí a blbější. Chyběla už jen Gréta, Maxipes Minář a Halík

Přečetl jsem si několik textů a příspěvků o víkendovém sjezdu ODS, mrkl jsem na výkon "nepřekonatelného" zhmotnění vulgarity z Řeporyjí a potvrdila očekávání onoho panoptika. Své postřehy shrnuji v několika bodech níže.

20.1.2020 v 11:12 | Karma článku: 46.15 | Přečteno: 4905 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Lepší premiér? Politický eunuch Petr Fiala chce porazit Babiše aneb i čivavy mají své sny

Předseda ODS Petr Fiala se na FB pochlubil titulkou nového vydání časopisu z dílny Pavla Šafra, kde se píše: "Lepší premiér. Petr Fiala chce porazit Babiše". Lepšopremiér Petr Fiala? Vedoucí brněnsko-pražské kavárny? Jako proč ne.

14.1.2020 v 14:14 | Karma článku: 43.81 | Přečteno: 2442 | Diskuse

Tomáš Vyoral

ČT zrušilo To se ví. Jak teď my vidláci, nevzdělanci a senioři poznáme henty fejkňúse?!

Bezkonkurenčně nejhorší zpráva letoška! Nesrovnatelně horší než hrozící konflik USA vs. Írán. Naše, vaše a hlavně jejich eurounijní ČT ukončila zábavně vzdělávací pořadem o fake news To se ví! To jako chceme být ruskou kolonií?

9.1.2020 v 12:13 | Karma článku: 44.83 | Přečteno: 3238 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Nové piktogramy ČT. Piktogram "fake news" pro ČT24 je kde? A co symbol Gréty či čučkaře?

ČT pokračuje v duševní péči a v řádné výchově diváků. Pět piktogramů nás upozorní na potenciálně nevhodný obsah pro mladší diváky. Navrhoval bych ještě symbol "fake news" pro ČT24. Co piktogramy Gréty nebo šéfa BIS?

31.12.2019 v 12:28 | Karma článku: 42.59 | Přečteno: 2272 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

Socha Milady Horákové a Gottwalda na jednom náměstí?

Dokážeme si něco takového představit jako symbol polistopadového smíření? Jistě ne. Přesto se po nás něco takového chce. V poněkud jiné podobě, ale princip zůstává stejný. Ano, vrací se téma Mariánského sloupu.

21.1.2020 v 11:25 | Karma článku: 5.43 | Přečteno: 136 | Diskuse

Ladislav Kolačkovský

Královna rozhodla o osudu postavení vévodů ze Sussexu - těžké chvíle pro prince Harryho

Panovnice Alžběta II. dala zcela zřetelně najevo, že za jejího panování nemůže být nikdo soukromou osobou a zároveň předním členem královské rodiny - senior member of the Royal Family, dokonce ani její vnuk.

21.1.2020 v 11:20 | Karma článku: 14.71 | Přečteno: 351 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Výzva Petru Burianovi

Pane Buriane, ve svém druhém a posledním příspěvku do diskuse k čánku pana Pavlíka Bludy Jaroslava Čejky jste mi adresoval následující výzvu: "A příště až zas budete někoho lživě pomlouvat, tak přímo v diskuzi face to face."

21.1.2020 v 10:45 | Karma článku: 15.29 | Přečteno: 345 | Diskuse

Zuzana Slabá

"Učiňme idiota k obrazu našemu, aby panoval..." aneb co Bůh neřekl.

Mnoho lidí vůbec netuší, že přístup k Bohu - to zda věříme či nevěříme - není vůbec o nějaké pobožnosti, ale o naší zodpovědnosti, především sama vůči sobě, ale i zodpovědnosti za druhé a svět okolo nás.

20.1.2020 v 20:16 | Karma článku: 13.25 | Přečteno: 586 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Poslední poselství Jaroslava Kubery

O víkendu můžete být na sjezdu (kongresu) své strany a hýřit energii – a v pondělí může být všechno jinak. Na Nový rok můžete mít projev k národu – a po dvaceti dnech může být všechno jinak. Na to všechno jsem dnes (20/1) myslel.

20.1.2020 v 18:36 | Karma článku: 35.88 | Přečteno: 1314 | Diskuse
Počet článků 237 Celková karma 43.80 Průměrná čtenost 5033

Nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí...
Rovněž k nachytání na:
Twitteru @TomVyoral
a na webu Primy

Najdete na iDNES.cz