Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je Fendrych novinář, nebo lobbista za multikulturalismus a migranty?

28. 08. 2017 11:06:01
Nelze si nevšimnout agitky novináře/komentátora Martina Fendrycha, který po boku pánů Pehe a Halíka neúnavně oroduje za migranty, globalizaci... V dokonale propojené Zeměkouli je strach z cizího zataženou ruční brzdou, tvrdí.

Stačí se mrknout na autorovy články třeba za poslední rok a jsme doma.

V posledním příspěvku Češi jsou mistři v odmítání migrantů, globální svět ale izolaci nefandí Fendrych komentuje studii Gallupova ústavu, podle které jsme (slovy autora) "nedopadli dobře“. Skončili jsme na 132. místě v tzv. akceptování migrantů.

Nejde mi tady o prezentaci studie, ale o Fendrychovu omáčku okolo. Ačkoliv se jedná o názorový komentář a autor má jistě výsostné právo na (jakýkoliv) názor, je dle mého na pováženou, když novinář rozhazuje demagogii jak jeho "oblíbenec" Babiš koblihy nebo jeho skutečný oblíbenec Halík aroganci (Fendrychova takřka groteskní perla Tomáš Halík for president? Super kandidát pro svět, jen najít národ, který by ho zvolil).

Tak třeba: "Pro tu část české populace, která "cizí" prvek odmítá, to bude zřejmě dobré zjištění, pro zbytek varování. Důležité je, že sběr dat se konal loni, kdy už byla nejhorší utečenecká krize v sousedním Německu zvládnuta a Evropská unie začala dělat kroky, které příliv imigrantů regulují, takže se tuzemci nemohli cítit bezprostředně ohroženi. Navíc už bylo zřejmě, že česká vláda odmítá přijímat byť jen zanedbatelné množství lidí z utečeneckých táborů."

Pokud pokrokový novinář tvrdí, že nejhorší utečenecká krize byla v Německu již loni zvládnuta a EU již dělala kroky (které to jsou), jež příliv migrantů regulují, pak je mi záhadou, proč třeba "Itálie žádá EU o pomoc, ke břehům dorazilo za tři dny 10 tisíc migrantů". Rovněž ve světle útoků depresemi zkoušených německých občanů (původem z Iráku či Pákistánu) se jedná o prapodivné "zvládnutí", ať jde o střelbu na diskotéce v Kostnici, drvoštěpa z Düsseldorfu, chirurga z Hamburku nebo nejnovějšího řezníka z Wuppertalu, splašené dodávky nevyjímaje.

S tím, že česká vláda odmítá přijímat migranty to možná také příliš horké nebude (i vzhledem k nárůstu zahalených jedinců v České republice těžko říci, kde leží pravda). Politické body se před volbami, zejména v beznadějné situaci ČSSD, docela hodí a povolební období je královstvím alzheimerů.

Dále třeba (po vzoru Pehe) je třeba zmínit globalizaci: "Nechme stranou nadužívaný argument, že "vymíráme", podstatné je, v jakém světě žijeme. Těžko nevidět globalizaci, stále intenzivnější propojování světa.Všimněme si: prezident Zeman tlačí "ekonomickou diplomacii", sází na maximální vývozy českého zboží a investice cizích firem u nás. Ale to se tvrdě tluče s českým odporem vůči migrantům.​"

V ČR maximálně investují firmy z Eritreje, Afghánistánu, Iráku a ČR tam maximálně vyváží? Dávat do kontextu export, investice a takřka negramotné migranty ze subsaharské Afriky a Blízkého východu? Troufám si totiž pochybovat, že měl autor na mysli migranty z Ruska, nebo Ukrajiny. Co se týká demagogického argumentu o našem vymírání a spáse ze strany migrantů v oblasti plodnosti a ekonomické aktivity, no mrkněte do Německa. A Evropa je stále druhým nejhustěji zalidněným kontinentem. Neřeší se běžně, že planetě hrozí přelidnění?

Další perla třeba: "Komické je, že se deklarujeme jako společnost, jež se hlásí "ke křesťanským hodnotám". Ty však v našich domácích podmínkách nabyly nového, posunutého významu, už nejde o "miluj bližního svého jako sebe samého", ale o "odmítej muslimy" (a místním vyznavačům "křesťanských hodnot" včetně mnoha katolíků je celkem šumák, že to papež František vidí opačně a dává to hlasitě najevo).

Pravda, když to říká Fendrych a jezuitský papež Bergoglio, tak to asi musí být pravda. Hrňte je na naši hruď. Alláh suď!

A něco filosofie o "propojeném světě", izolacionismu a skutečné solidaritě z pera autora.

"V propojeném světě je strach z cizího zataženou ruční brzdou. Nejsme Izrael, stát v permanentní válce a zároveň stát nesmírně výkonný, nemůžeme si dovolit zůstat uzavření, izolovaní, ohrožujeme tím sami sebe. Politici by si tohle měli uvědomit a svoje postoje "pokřesťanštit" (prodchnout hlubší mírou skutečné solidarity s lidmi v pohybu, na útěku). Dnešní svět izolaci opravdu, ale opravdu nefandí."

Je Martin Fendrych skutečně novinář, nebo se alespoň snaží být? Nebo kope s panem Pehe, Halíkem, Palatou či Pánkem za trochu jiné zájmy? A troufám si říci, že ne za ty naše národní...

Autor: Tomáš Vyoral | pondělí 28.8.2017 11:06 | karma článku: 47.88 | přečteno: 8545x

Další články blogera

Tomáš Vyoral

Slušný (ne)populista Drahoš si až o den později všiml, že 17. 11. byli na pódiu jen tři

Jiří Drahoš jako jeden ze tří prezidentských kandidátů vystoupil 17. 11. na Festivale pro svobodu. M. Horáček nebyl přes eminentní zájem na pódium puštěn. O den později se Drahoš na FB bezelstně vyjádřil k nespravedlnosti. PRules?

21.11.2017 v 11:12 | Karma článku: 44.23 | Přečteno: 3241 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Otevřený dopis rektoru Bekovi k proslovu z Albertova ve věci nejen "diktatury referend"

Otevřený dopis adresovaný rektoru doc. PhDr. Mikuláši Bekovi, Ph.D. s žádostí o vysvětlení několika prohlášení týkajících se „diktatury referend“, „svobodobomyslné části populace“, „nepodařených voleb“ a „demografické proměny“.

19.11.2017 v 12:48 | Karma článku: 48.51 | Přečteno: 12254 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Patos Fischerové: petice za odstup Zemana, aby žil hladovkář. Nepláče na nesprávném hrobě?

"Intelektuálně-umělecký" blok dlouho nic nepodepsal, a tak přišla Fischerová s patosem stříkající peticí. Apeluje na Zemana, aby nekandidoval a nechal žít chartistu, jenž vyhlásil definitivní hladovku. Nepláče na špatném hrobě?

18.11.2017 v 12:42 | Karma článku: 47.20 | Přečteno: 5884 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Nadstranický a pestrý Festival pro svobodu: Drahoš, Pánek, Pithart, Dusilová – tak určitě

Blíží se 17. listopad a tak lze očekávat další ideologickou očistu ze strany vyvolených. Pestrého a nadstranického Festivalu svobody se zúčastní tři prezidentští kandidáti v čele s Drahošem, Pánek nebo Pithart. Ta pestrost je kde?

16.11.2017 v 13:07 | Karma článku: 44.19 | Přečteno: 2742 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Liprt

Řekni mi zrcadlo, které zboží je v zemi zdejší 25. listopadu nejlevnější?

Je pro vás nakupování příjemnou milenkou a rozzáří se vám oči při „šopování“? Nebo nákupy protrpíte, když to musí být? Či vám naskočí smrtelný pot na čele, dostanete oční tik a dostaví se nechutenství, jakmile spatříte supermarket

25.11.2017 v 10:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 2 | Diskuse

Karel Ryšán

Velká gesta a všední život

Jsou témata, kterým se profesionál korektně vyhne. Nejsem profesionál, zato běžně přicházím mezi velmi odlišné skupiny spoluobčanů. Nestačím se divit, jak odlišný je jejich život a jejich názory od toho, co se prodává.

25.11.2017 v 9:28 | Karma článku: 9.06 | Přečteno: 90 | Diskuse

Jiří Turner

Žijeme v tekuté společnosti jako příslušníci protestních hnutí

Konzumní způsob života, kulturní dekadence nebo krize standardních politických stran a vzestup protestních hnutí nejsou jen důsledkem toho, že se přežilo to, co tomu předcházelo . Příčiny je třeba hledat v širších souvislostech.

25.11.2017 v 9:10 | Karma článku: 6.49 | Přečteno: 109 | Diskuse

Jaroslav Herda

K výkupu vepřína v Letech pašíci mlčí

To je pro homo sapiens dobrá zpráva, neboť kdyby tato zvířata, mohla promluvit, mohla by nás uvést do nepříjemných rozpaků.

25.11.2017 v 8:56 | Karma článku: 14.09 | Přečteno: 309 | Diskuse

Jan Kábrt

Mohou být zvířata svobodná?

Každý život probíhá pod rozličnými tlaky. Ve vzdorování některým tlakům se lidé občas vnímají jako svobodné bytosti. Mohou být svobodná i zvířata? (OSaU 1)

25.11.2017 v 7:08 | Karma článku: 8.91 | Přečteno: 124 | Diskuse
Počet článků 124 Celková karma 44.92 Průměrná čtenost 5074

Nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí... Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.