Pondělí 24. února 2020, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 24. února 2020 Matěj

Witowská chce lidem vtloukat do hlavy. Jak typické pro lepší novinářku... Co informovat?

12. 02. 2020 10:41:11
Světlana Witowská z ČT by ráda lidem vtloukala do hlavy, že ukazuje pravdu. Zajímavé, že když jí v živém přenosu redaktor Hynek 3x označil Babiše za bývalého premiéra, pravdu neukázala. Do party lepších novinářů má VIP vstupenku.

Paní Světlana Witowská, která dle mého patří ještě k tomu lepšímu, co naše, vaše a hlavně jejich zprivatizovaná Česká televize nabízí, poskytla rozhovor pro server neovlivní, jehož šéfredaktorkou je ovlivnitelná Sabina Slonková (sama velká bojovnice proti Andreji Babišovi na webu neuvádí, odkud je plátek financován).

Touží po algoritmu proti dezinformacím. Každý holt nemá vlastní hlavu...

Paní Witowská v rozhovoru uvedla několik zajímavých myšlenek hodných lepšího novináře. Taky je v ČT, tak jak jinak.

„Byla bych ale hrozně ráda, aby za 30 let existoval nějaký algoritmus na rozpoznávání dezinformací. Abychom si ty informace jen hodili do počítače, a z něj pak vyjede, co je pravda a co ne.“

Čekál bych, že zkušená novinářka si bude vědoma obrovského rizika zneužití takového algoritmu jakýmkoliv režimem či nátlakovými skupinami. Já upřednostňuji svůj rozum, životní zkušenosti, vzdělání a rozhled. Je bláhové očekávat něco podobného od veřejnoprávní novinářky?

Až tu za 30 let nebude ta generace... Co na to vaši rodiče?

„Myslím si, že ho volí právě ta generace, která už za třicet let nebude. Mám kolem sebe spoustu lidí, kteří ho volili, ale z té mladší generace neznám nikoho. My v sobě pořád máme normalizaci. Ale jsem optimistka, myslím, že za třicet let se tyhle věci dít nebudou, protože to politikům současná mladá generace prostě nedovolí,“ uvedl k Andreji Babišovi.

Další typický příklad nabubřelosti typický pro lepší lidi, kteří přeceňují sebe a podceňují ostatní. Optimistka Witowská věří, že až tu nebudou staří, normalizovaní, tak mladí (zřejmě v čele s Grétou a Maxipsem Minářem) to tady převezmou za správné otěže... Rodiče i prarodiče musí být na myšlenky své dcery a vnučky hrdí... nebo hrdobci... co já vím.

Dále si posteskla, že jak je jednoduché opírat se do novínářů: „Je hrozně snadné se v této době do novinářů strefovat. Politici nás veřejně dehonestují, mluví o nás pohrdavě. Tvrdí, že lžeme. A to se pak odráží ve společnosti.“

V tomhle musím dát paní Witowské za pravdu. Ano je to snadné... protože opravdu lžou. Ač se ohánějí nezávislostí, objektivností a vyvážeností, tak řada novinářů - a ti ze zpravodajství a publicistiky ČT v první línii - je pouhou prorežimní (EU a USA) propagandistickou mašinérií. Obdobně jako za minulého režimu, jen s prohozenými znaménky.

Vtloukat do hlavy? Co raději dělat práci pořádně, aby mluvila za vás?

A jak chce paní Witowská nedůvěře ze strany občanů čelit? „Dělat tu práci nejlépe, jak umím, aby nás nikdo nenachytal při zjevných chybách. A také vtloukat lidem do hlavy, že naším cílem není nikoho poškodit nebo zničit, ale ukázat pravdu.“

Za prvé by neměla chtít nic lidem vtloukat do hlavy, ale v první řadě se snažit o kvalitní práci a pokud možno všestranné informování veřejnosti. To za ni bude mluvit, žádné totalitní vtloukání do hlav, kterého je nyní součátí, jí nepomůže. Když už mluví o tom, že musí dělat práci co nejlépe, aby ji nikdo nenachytal při zjevných chybách, měla by začít s tím, že když jí v živém přenosu v Událostech redaktor Jiří Hynek třikrát označí Andreje Babiše za bývalého premiéra, tak by bylo dobré jeho „přeřeknutí“ uvést na pravou míru - což překvapivě neudělala.

Rovněž by se paní Witowská mohla zamyslet nad „vyváženým“ zvaním (povětšinou spřátelených) hostů do pořadů pana Moravce nebo nad zbědovanými tvářemi redaktorů a moderátorů ve chvílích, kdy se situace nevyvíjí dle jejich neochvějného světonázoru. Namátkou brexit, americké prezidentské volby nebo rozebírání prakticky jakéhokoliv tématu spojeného s Evropskou unií, Ruskem, Sýrií, Íránem, Čínou.

Paní Witowská, nehledejte výmluvy, že jsou na novináře politici a diváci zlí. Je zapotřebí se poučit z vlastní nabubřelosti, argoance, nevyváženosti a tendenčnosti hraničící často až s aktivismem.

Poraďte se kdyžtak s držákem na cetky politických neziskovek a hysterickou aktivistkou tajtrlíkující na protivládních demonstracích - sympaťačkou Norou Fridrichovou.

A ještě si tady odložím něco o propagandě pro paní Witowskou:
ČT si za 12 milionů (našich peněz) zaplatí propagandu, abychom baštili propagandu její
Muslimská propaganda ČT: islámská modlitba 5x denně vás zbaví bolestí zad!
ČT si vydržuje tajné influencery, kteří šíří její "dobré" jméno. Kovy, Kartous a tak, hm?

Autor: Tomáš Vyoral | středa 12.2.2020 10:41 | karma článku: 42.36 | přečteno: 2199x

Další články blogera

Tomáš Vyoral

Podle Kluse v Řecku neonacisté loví děti migrantů. A vede to Šojdrová, nebo Petříček?

Do Řecka se podle Tomáše Kluse "sjížděj" neonacisté z celé Evropy a "lověj" děti migrantů. A vede je Šojdrová, Rozumek, Pánek, Halík, to kníže, nebo Petříček? Drogy jsou... nepěkná věc. A nejsou-li toho příčinou, pak ještě hůře.

19.2.2020 v 10:11 | Karma článku: 41.36 | Přečteno: 2397 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Hřib chce před ruskou ambasádou nám. Němcova. A před německou V Ležákách? Mám další tipy!

Pražský primátor Zdeněk Hřib levným prorežimním hrdinstvím drží basu s uvědomělými kolegy Pavla Novotného a Ondřeje Koláře a jménem vyššího dobra, pravdy a lásky fušuje do jemu nepříslušící mezinárodní politiky a provokuje Rusy.

13.2.2020 v 11:13 | Karma článku: 43.86 | Přečteno: 2045 | Diskuse

Tomáš Vyoral

ČRo mě nehodlá oslovit jako komentátora! Slzy jak hrachy, sen se rozplynul. Šach, mat

Posluchač nespokojený s úrovní komentářů na ČRo Plus, kde podle něj chybějí osobnosti s trochu jinými pohledy na dění kolem nás, navrhl ČRo několik komentátorů - mezi nimi i mou maličkost, čehož si vážím.

4.2.2020 v 13:20 | Karma článku: 41.01 | Přečteno: 1770 | Diskuse

Další články z rubriky Média

Josef Nožička

Je korektní ptát se politika na jeho sexuální orientaci aneb kam až média zajdou?

Je ve veřejném zájmu zjišťovat, jakou sexuální orientaci má ten či onen politik? Nebo je naopak něco takového v rozporu se základní novinářskou etikou?

20.2.2020 v 13:20 | Karma článku: 42.78 | Přečteno: 6029 | Diskuse

Jiří Turner

Šídlem do Xavera

A není pochyb, že je do čeho si píchnout. Obliba novináře založená na servilitě k politikům může vyvolat u kolegů ostrou reakci. Přesvědčit se o tom mohl Luboš Xaver Veselý, když si ho vzalo na paškál Šídlovo Šťastné pondělí.

19.2.2020 v 15:43 | Karma článku: 30.29 | Přečteno: 3366 | Diskuse

Jiří Turner

Boris Johnson chce zničit podstatu BBC a naši politikové chtějí udělat to samé s ČT

Důvod je prostý.Vládnoucí garnituře se nelíbí, že si na ně někdo i za peníze jejich voličů otvírá ústa, kritizuje je a zesměšňuje.Likvidace veřejnoprávního média je jednoduchá: zrušení koncesionářských poplatků a politický dohled.

17.2.2020 v 11:10 | Karma článku: 38.68 | Přečteno: 6847 | Diskuse

Ladislav Kratochvíl

Akční televizní zpravodajství o orkánu se živými vstupy

19:10:00 Jiří - moderátor ve studiu: „Přes Českou republiku se přehnal orkán Kamila. Jaké škody napáchal a co všechno se stalo, nám řekne Alena, které předávám slovo.“

11.2.2020 v 12:13 | Karma článku: 34.12 | Přečteno: 1890 | Diskuse
Počet článků 243 Celková karma 43.43 Průměrná čtenost 4990

Nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí...
Rovněž k nachytání na:
Twitteru @TomVyoral
a na webu Primy

Najdete na iDNES.cz